Chanca piedra – cudowna roślina

Chanca piedra to roślina charakteryzująca się szerokim spektrum działania. Przede wszystkim była wykorzystywana jest środek wspomagający usunięcie z organizmu kamieni żołciowych i nerkowych. Jak sama nazwa wskazuje (“łamacz kamieni”), chanca piedra jest w tym działaniu niezwykle skuteczna. Jakie jeszcze właściwości ma to zioło i kto powinien po nie sięgnąć?

Pochodzenie

Chanca piedra to dzika roślina występująca na ogół w lasach tropikalnych. Jej miejsca występowania to Amazonia, Bahamy, Chiny i Indie. To właśnie tam, gdzie medycyna w takim wydaniu, jaki jest znany Europejczykom, nie występuje, miejscowa ludność sięga po naturalne leki. Takim właśnie lekiem jest chanca piedra. U ludności szamańskiej napar z tej rośliny zastępuje operację usuwania kamieni nerkowych!

Chanca piedra właściwości

Napary z tej rośliny stosuje się dla złagodzenia objawów astmy i zapalenia oskrzeli, jednak przede wszystkim w różnego rodzaju problemach urologicznych, np. infekcjach pęcherza moczowego. Chanca piedra właściwości to także regeneracja wątroby. Świetnie wpływa również na jelita, bóle brzucha i problemy trawienne różnego typu i pochodzenia. Stosowana dwa razy dziennie obniża także poziom złego cholesterolu.Jeśli w twojej rodzinie kamica nerkowa jest częstym problemem, warto stosować chanca piedra profilaktycznie, szczególnie po 50 roku życia. Również w przypadku kamieni niewielkiego rozmiaru, napar lub kapsułki okażą się niezwykle pomocne. Skonsultuj jednak ich stosowanie z lekarzem. Jak widzisz, chanca piedra właściwości są niezwykle szerokie.

Chanca piedra kapsułki

Chance piedra to roślina dorastająca do 30-40 cm. Napar z tej rośliny jest gorzki w smaku, dlatego obecnie na rynku dostępne są chanca piedra kapsułki. To wygodna forma, szczególnie jeśli stosujesz już napary z innych ziół, na przykład regularnie pijesz czystek lub pokrzywę. Kapsułki sprawią, że nie będziesz musiał pić ziół przez niemal cały dzień. W kapsułkach znajduje się naturalny ekstrakt z chanca piedra, który ma dokładnie takie same właściwości, jak napar. Są zatem polecane przede wszystkim w kamicy nerkowej i problemach układu trawiennego. Warto mieć zawsze ten produkt w roślinnej apteczce, ponieważ jest niezastąpiony podczas infekcji układu moczowego, na które cierpi wiele kobiet. Chanca piedra sprawdzi się równie dobrze, co napar z żurawiny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.herbavis.eu/produkt/chanca-piedra