Czego nie można robić po depilacji laserowej miejsc intymnych?

Przed sezonem wakacyjnym ogromna ilość kobiet decyduje się poddać zabiegowi depilacji laserowej okolic bikini w Warszawie. To skuteczna, długotrwale efektywna i bezpieczna metoda usuwania owłosienia z newralgicznych punktów ciała. Po poddaniu się jej należy zrezygnować z pewnych czynności, by nie dopuścić do pojawienia się żadnych komplikacji.

1. Opalanie skóry

Po depilacji, zwłaszcza tej laserowej, skóra staje się bardzo wrażliwa. Może negatywnie zareagować na oddziałujące na nią promienie słoneczne i z tego względu pacjentkom po zabiegu odradza się opalanie ciała.

Nie chodzi tu tylko o opalanie naturalne, ale również i o wizyty w solarium czy stosowanie kosmetyków brązujących. Złamanie tej podstawowej zasady może grozić zaczerwienieniem się skóry, a czasem także trwałymi przebarwieniami.

2. Złuszczanie naskórka

Regularne złuszczanie naskórka jest bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, jednakże świeżo po depilacji należy zrezygnować z niego na czas przynajmniej kilku tygodni. W przeciwnym wypadku wrażliwa już skóra zostaje jeszcze bardziej podrażniona. W efekcie mogą pojawić się na niej krostki, grudki i inne nieprzyjemne niedoskonałości.

Depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie już sama w sobie dość mocno narusza wierzchnią warstwę skóry, dlatego też nie zaleca się jej dodatkowo podrażniać peelingami (zwłaszcza tymi mechanicznymi). Najlepiej powrócić do nich, gdy rany całkowicie się już zagoją.

3. Intensywna aktywność fizyczna

Ćwiczenia fizyczne mają pozytywny wpływ i na ciało, i na duszę, jednakże na świeżo po depilacji laserowej okolic bikini w Warszawie lepiej odpuścić sobie wylewanie siódmych potów na siłowni. Spacery w okresie regeneracji naskórka w zupełności wystarczą.

Pot może bowiem zanieczyścić okolice bikini, a gdy owłosienie zostało z nich usunięte, są one pozbawione swojej naturalnej warstwy ochronnej. Warto więc skonsultować ze swoim lekarzem, kiedy można powrócić do normalnych ćwiczeń.

4. Kąpiele

Depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie wydaje się świetną opcją przed wakacyjnym wyjazdem, jednakże najlepiej przeprowadzić ją na kilka miesięcy przed planowanym urlopem. Dlaczego? Ponieważ po zabiegu przez pewien czas nie wolno kąpać się w morzu ani korzystać z publicznych basenów.

Niektórzy lekarze twierdzą również, że po zabiegu nie powinno się robić zbyt długich posiedzeń w wannie. W tym okresie lepiej przestawić się na branie zwykłych pryszniców. Zbyt gorąca woda sprzyja bowiem infekcjom i może prowadzić do nagromadzania się szkodliwych bakterii.