Innowacyjny sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia

Depilacja laserowa bikini to zabieg pozwalający na trwale pozbyć się niechcianego owłosienia z okolic intymnych. Dzięki paru seriom można usunąć prawie sto procent włosów łonowych. Wymaga to niestety nie tylko cierpliwości, ale także niemałych pieniędzy. Jak wygląda zabieg depilacji laserowej bikini?

Wydepilowana skóra bardzo pożądana

Obecnie panuje moda na gładką i miękką skórę i to nie tylko na nogach, ale także pod pachami czy też nawet w strefie intymnej. Wychodząc naszym potrzebom naprzeciw, gabinety kosmetyczne oferują zabiegi typu depilacja laserowa bikini. Podczas tego typu zabiegów sięga się po różnego typu urządzenia.

Jedni preferują całkowite usunięcie włosków z okolic intymnych, drugim podoba się uzyskanie francuskiego efektu włosków na wzgórku łonowych w kształcie trójkąta, a innym pozostawienie cienkiego paseczka włosków. Oczywiście można usunąć jedynie włoski do linii bikini, dzięki czemu nie będą one nieestetycznie wystawać spod bielizny.

Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Przed wykonaniem zabiegu depilacji laserowej bikini konieczne jest przeprowadzenie konsultacji kosmetologa lub dermatologa z klientem. Chodzi tutaj o sprawdzenie, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu laserem. Podczas wywiadu ocenia się także typ i stan skóry oraz włosów. Kolejnym krokiem jest wykonanie próby laserowej.

Depilacja laserowa bikini polega na naświetlaniu wiązką siwiała wybranych partii skóry, czemu może towarzyszyć dyskomfort w postaci mrowienia czy kłucia. Po zabiegu pojawia się obrzęk i zaczerwienienie, a objawy te mogą utrzymywać się do kilku dni.

Planujesz wykonać zabieg depilacji laserowej bikini?

Wielu z nas marzy się posiadanie gładkiej skóry, jednakże zabieg depilacji laserowej bikini nie jest dla każdego. W związku z ty należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, zanim zdecydujemy się na jakikolwiek zabieg laserowy. Ponadto w każdym przypadku zaleca się korzystać z usług sprawdzonego gabinetu kosmetycznego. Współpraca z rekomendowanym kosmetologiem jest gwarancją uzyskania pożądanego efektu, który utrzyma się przez długie lata.

Przeciwwskazaniem do przeprowadzania zabiegu depilacji laserowej bikini jest stan błogosławiony. Okazuje się, że wpływ lasera może być niekorzystny na rozwijające się w łonie kobiety dziecko. Zabiegu nie można wykonywać także w przypadku infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. Na miesiąc przed zabiegiem należy także odpuścić sobie solarium i kąpiele słoneczne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med