Jak poradzić sobie z owłosieniem strefy bikini

Strefa bikini jest bardzo wrażliwym miejscem na kobiecym ciele, które wymaga specjalnego traktowania. Aby utrzymać je w perfekcyjnej gładkości należy odrzucić wszelkie sposoby depilacji podrażniające skórę i zdać się na to, co dla skóry najlepsze – czyli na depilację laserem.

Co daje depilacja laserem

Depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie to przede wszystkim gwarancja skuteczności przy maksimum komfortu. Jak to się objawia? Laserowa depilacja bikini nie jest mechanicznym wyrywaniem włosków, ani ich skracaniem. Skracanie maszynką jednorazową czy elektryczną powoduje przycięcie włoska przy linii skóry i jego szybkie odrastanie w ciągu jednego dnia. Z kolei wyrywanie ich elektrycznym depilatorem lub woskiem powoduje ich usunięcie wraz z cebulką, co niestety bardzo boli.

Golenie okolic intymnych jest trudne, wymaga dużej wprawy. Są to miejsca bardzo podatne na skaleczenie, a skóra tam jest bardzo delikatna. W rezultacie łatwo o podrażnienie skóry i wdanie się stanu zapalnego, bo też te miejsca są bardzo potliwe. Depilowanie laserem z automatu likwiduje wszystkie te przyziemne problemy.

Dlaczego nie mechaniczne wyrywanie włosków?

Depilacja elektryczna lub usuwanie owłosienia woskiem to opcja dla najbardziej wytrzymałych i odpornych na ból. Mechaniczne wyrwanie włoska z cebulką oznacza uszkodzenie mieszka włosowego, podrażnienie nerwów w skórze, a niekiedy również uszkodzenie cienkich naczyń krwionośnych. Może to spowodować ból oraz niewielkie krwawiące ranki.

Depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie to sposób na uniknięcie bólu i podrażnień. Laser rozgrzewa mieszek włosowy i sprawia, że włosy samoistnie wypadają, co nie powoduje bólu i nie wywołuje podrażnień. Ten sposób depilacji okolic bikini jest zatem bezbolesny, trwały oraz bezpieczny dla skóry. Wybieramy go chętnie, ponieważ daje maksimum efektu przy minimum bólu. Nie pozostawia szpecących zaczerwienień.

Rodzaje depilacji bikini

Niektóre kobiety lubią mieć wypielęgnowane fryzury intymne porastające wzgórek łonowy. Przy odpowiedniej pielęgnacji daje to bardzo ciekawy efekt. Jednak włoski wystające spod linii majtek lub oznaczające się pod cienkim bikini odstraszają i nie wyglądają zbyt estetycznie.

Dlatego też warto skusić się na bikini płytkie – tylko w pachwinach i pozostawienie sobie wypielęgnowanej fryzury na wzgórku łonowym. Można też zdecydować się na bikini średnie – wchodzące nieco głębiej w strefy intymne i zapewniające więcej świeżości, lub bikini głębokie, czyli depilację brazylijską – całkowite pozbycie się owłosienia w miejscach intymnych.