Jak przywrócić wspaniały uśmiech?

Zdrowe zęby i ładny uśmiech są bardzo ważne. Silne i pełne uzębienie służy nie tylko do rwania i rozdrabiania pokarmu , ale również do poprawnej artykulacji i wysławiania się. W pewnym sensie zęby pełnią również funkcję estetyczną. Konieczne jest więc ich utrzymanie w zdrowiu. Co jednak zrobić gdy z przyczyn zdrowotnych lud z powodu naszego wieku utracimy nasz piękny uśmiech?

Jedną z najpopularniejszych ostatnio metod odtwarzania uzębienia są śląskie implanty uzębienia. Zabieg odtwórczy w uzębieniu przy użyciu implantologii polega na zastępowaniu utraconych zębów odpowiednimi wszczepami, na których odbudowywana jest w sposób kosmetyczny korona zęba.

Zabieg wszczepiania implantów sprawia, że nasze nowe uzębienie wygląda i funkcjonuje jak nasze naturalne. Wszczepienie implantów ma nie tylko duży wpływ na poprawę zdrowia pacjentów ale również na ich lepsze samopoczucie. Pacjenci czują większą swobodę w komunikacji z innymi. Nie kryją swojego uśmiechu i mogą swobodnie rozmawiać. Poza funkcją estetyczną implanty umożliwią pacjentom jedzenie niemal wszystkiego na co mają ochotę ponieważ mogą swobodnie gryźć pokarm. Nie odczuwają również bólu w trakcie spożywania zimnych lub gorących pokarmów, jak to może mieć miejsce w przypadku uszkodzonych zębów. W przeciwieństwie do protez, pacjenci nie muszą unikać potraw zawierających różnego rodzaju nasiona, gum do żucia czy też orzeszków.

Implanty podobnie jak protezy wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Można więc wedle własnego uznania przywrócić swoim zębom ich naturalny wygląd lub zmienić go. Są jednak znacznie wygodniejsze i bardziej naturalne w noszeniu niż proteza. Przeważnie są zakładane na stałe

Zakładanie implantów to proces dość kosztowny i niekiedy czasochłonny jednak jego efekt jest więcej niż zadowalający.