Jak wybrać krem pod oczy?

Krem pod oczy to must have w codziennej pielęgnacji. Odżywia, nawilża, spowalnia proces starzenia. Dlaczego nie zastąpi go krem do twarzy lub ciała? Jak wybrać kosmetyk najlepszy dla siebie? I jak prawidłowo stosować krem pod oczy?

Jak działa krem pod oczy?

Dlaczego okolice oczu wymagają stosowania osobnego, specjalnie przeznaczonego do tych partii skóry kosmetyku? Przede wszystkim ze względu na swoją delikatność i skłonność do podrażnień. Skóra wokół oczu jest cieńsza i bardziej wrażliwa, szybciej ulega procesom starzenia. Kosmetyki nakładane w okolice oczu muszą też być hipoalergiczne – inaczej, jeśli przez przypadek dostaną się do oczu, mogą wywołać silne podrażnienie.
Jaka jest rola kremu pod oczy? Ma on przede wszystkim nawilżać i odżywiać delikatną, wrażliwą skórę i dostarczać jej kluczowych dla jej dobrej kondycji witamin i minerałów. Krem pod oczy ma także działanie liftingujące, pozytywnie wpływa na elastyczność skóry, zapobiegając zmarszczkom i spłycając te już istniejące. Pomaga także zatuszować cienie pod oczami i zmniejsza opuchliznę wynikającą z przemęczenia czy złego odżywienia.

Czym się kierować przy wyborze kremu pod oczy?

Jeśli krem pod oczy ma przynieść oczekiwane efekty, przede wszystkim musi mieć dobrą jakość i zawierać sprzyjające dobrej kondycji skóry składniki. Jak go wybrać? Najlepiej stawiać na produkty sprawdzonych marek, bazujące na bezpiecznych, naturalnych, niedrażniących składnikach.
Ważne, aby dopasować rodzaj kremu do swojego wieku i potrzeb skóry. O ile dla dwudziestolatki najlepszy będzie lekki krem nawilżający i odżywiający, o tyle czterdziestolatka potrzebowała będzie kremu pod oczy z dużą ilością witamin, o działaniu liftingującym i spłycającym pierwsze zmarszczki. W kosmetyczce kobiet dojrzałych obowiązkowo powinien znaleźć się mocno odżywiający, przeciwzmarszczkowy krem nakładany na noc.

Codzienna pielęgnacja – jak prawidłowo stosować krem pod oczy?

Oprócz jakości kosmetyku liczy się także jest prawidłowe stosowanie. Co to oznacza w przypadku kremu pod oczy? Przede wszystkim regularność. Krem powinien być nakładany codziennie, na czystą skórę – na dzień pod makijaż, albo na noc, w wersji bardziej odżywczej.
Istotny jest także proces nakładania kosmetyku. Należy to robić delikatnie, nie wklepywać kremu ani nie naciągać skóry w okolicach oczu. Trzeba dbać również o to, by kosmetyk nie dostał się do oczu.

Krem pod oczy znajdziesz na kosmetykizameryki.pl