Jak wybrać najlepszą bazę pod makijaż?

Baza pod makijaż ma szereg zalet, które czynią z niej wręcz niezbędny kosmetyk. Przede wszystkim poprawia trwałość makijażu, polepsza jego jakość, a dodatkowo korzystnie wpływa na cerę. Jednak oczywiście wcześniej trzeba ją dobrze dopasować do siebie. Jak zatem wybrać dobrą bazę pod makijaż?

1) Baza pod makijaż a cera

Przede wszystkim należy dobrze dobrać bazę pod makijaż. Dlaczego? Otóż najczęściej, kiedy już się decydujemy na zakup tego kosmetyku, kupujemy po prostu pierwszą lepszą bazę pod makijaż, jaką znajdziemy w sklepie. Tymczasem warto wiedzieć, że są różne rodzaje bazy pod makijaż.

Przede wszystkim są to bazy pod makijaż silikonowe. Doskonale maskują one wszelkie niedogodności cery i są trwałe, niemniej jednak też słabiej przepuszczają powietrze, zatem nie powinno się ich bardzo często używać. Bazy pod makijaż kremowe doskonale zaś sprawdzają się u osób o cerze suchej, a bazy mineralne u posiadaczek cery tłustszej.

2) Kolor i działanie bazy pod makijaż

Oczywiście najbardziej popularna jest klasyczna baza pod makijaż bezbarwna. Warto jednak wiedzieć, że ma także ona swoje różne rodzaje. Otóż przede wszystkim możemy zakupić rozświetlającą bazę pod makijaż. Jest ona znakomita dla osób przemęczonych o szarej cerze. Ponadto mamy do wyboru bazy pod makijaż matujące, które świetnie radzą sobie z cerą tłustą, świecącą.

Warto jeszcze dodać, że na rynku istnieją także bazy pod makijaż kolorowe. Po co nam one? Otóż baza żółta czy zielona doskonale maskuje czerwonawy odcień cery. Oczywiście możemy także zakupić bazę pod makijaż uniwersalną, która dobrze sprawdza się na co dzień.

3) Marka i oceny

Oczywiście także nie każda baza pod makijaż jest tak samo dobra. Jak zawsze – niektóre marki są lepsze, inne gorsze. Dlatego warto wybrać bazę pod makijaż biorąc pod uwagę opinie innych osób. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie opinii i komentarzy innych użytkowników.

Warto także sprawdzać różne rankingi, które są na przeróżnych blogach czy w gazetach. Oczywiście warto jednak mieć na uwadze to, że nie zawsze będą to opinie obiektywne. Pamiętajmy także o tym, że nie najlepszym pomysłem jest także kupowanie absolutnie najtańszych kosmetyków – często zawierają one wręcz szkodliwe dla nas substancje.