Jakie zabiegi kosmetyczne dla kobiety po 40.?

Kobiety po 40. roku życia powinny zdecydowanie częściej i ze zdwojoną siłą dbać o swoją urodę. Chodzi przede wszystkim o to, by zatrzymać oznaki starzenia się skóry i przywrócić jej promienny wygląd, świeżość oraz wygładzić pierwsze zmarszczki. Jakie zabiegi są dobre dla dojrzałych kobiet?

Zabiegi odmładzające

Medycyna estetyczna daje kobietom dojrzałym bardzo szeroki asortyment zabiegów kosmetycznych, które spowalniają upływ czasu i ujędrniają cerę. Najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne w Esteti Med to przede wszystkim mezoterapia igłowa – innowacyjny zabieg, który daje natychmiastowy efekt.

Mezoterapia igłowa to nakłuwanie skóry mikroskopijnymi igłami w celu pobudzenia krążenia krwi i syntezy kolagenu. Tuż po zabiegu twarz może się wydawać lekko obolała i zaczerwieniona, jednak po wygojeniu się mikro ranek skóra staje się wyraźnie bardziej odżywiona, jędrniejsza i gładsza.

Zabiegi z maseczkami

Każdy zabieg w Esteti Med jest poprzedzany peelingiem wysokiej jakości, którego celem jest dokładne oczyszczenie twarzy ze zrogowaciałego naskórka. W ten sposób przygotowuje się skórę na przyjęcie porcji witamin i minerałów w postaci maseczek odżywiających, ujędrniających czy nawilżających.

Maseczki na twarz stosowane w tym gabinecie medycyny estetycznej w Warszawie dają natychmiastowy efekt i sprawiają, że skóra jest widocznie bardziej odżywiona i nawilżona. Zaleca się, aby tego typu zabiegi kosmetyczne w Esteti Med wykonywać regularnie, raz w tygodniu. Maseczki są zalecane jako zabieg podtrzymujący pomiędzy kolejnymi zabiegami odmładzającymi, na przykład mezoterapią.

Medycyna estetyczna a chirurgia plastyczna

Kobiety po 40. roku życia regularnie poddające się zabiegom odmładzającym w gabinetach medycyny estetycznej, prawdopodobnie nigdy nie będą musiały decydować się na inwazyjne zabiegi chirurga plastycznego. Korzystanie z zabiegów kosmetycznych w Esteti Med w Warszawie to gwarancja młodzieńczego wyglądu przez długi czas, bez konieczności stosowania bardziej drastycznych metod odmładzania.

Wskazane jest, aby już mając 20-30 lat zacząć korzystać z zabiegów upiększających. Pozwolą one regularnie oczyszczać i nawilżać skórę, zapobiegając powstawaniu zmarszczek. W przypadku posiadania niedoskonałości skóry takich jak trądzik czy pękające naczynka, warto skorzystać z zabiegów laserowego usuwania tych problemów. Kobiety po 40. roku życia mające już pierwsze zmarszczki mogą natomiast skorzystać z laserowego ich wygładzania – ten zabieg pobudza syntezę kolagenu i sprawia, że zmarszczki stają się natychmiast mniej widoczne.