Nieinwazyjne zabiegi poprawiające urodę

Określenie ‘chirurgia’ dość jednoznacznie każdej z nas kojarzy się z operacją, po której konieczna jest długotrwała i nierzadko bolesna rekonwalescencja – bardzo często w szpitalnym łóżku, czego chyba nikt specjalnie nie lubi. Co więcej, z tego rodzaju zabiegami wiąże się zawsze pewne ryzyko. Po części możliwe jest jednak osiągnięcie podobnych efektów w zgoła inny sposób (rzecz jasna nie wszystkich, wszczepienie implantu zawsze wymaga jednak operacji).

Medycyna estetyczna Katowice

Mowa o klinikach medycyny estetycznej, które stają się ostatnimi czasy coraz bardziej popularne a zabiegi takie jak bezinwazyjny lifting twarzy, usuwanie celulitu czy choćby depilacja laserowa, przyciągają rzesze zadowolonych klientek (choć gwoli ścisłości należy dodać, że z niektórych zabiegów chętnie korzystają także panowie). Warta odnotowania jest choćby stolica województwa dolnośląskiego – pod względem ilości gabinetów, których profilem działalności jest medycyna estetyczna Katowice zdecydowanie nie ma powodów do wstydu – wręcz przeciwnie.

W trosce o zdrowie

Duża ilość placówek idzie w parze z wysoką jakością oferowanych usług, co jest o tyle istotne, że jakkolwiek nie poddajemy się operacji a jedynie zabiegowi, wciąż w grę wchodzi nasze zdrowie. Nieumiejętnie czy niedbale przeprowadzony zabieg może być przyczyną wielu kłopotów i bardzo nieprzyjemnych komplikacji, dlatego też każdorazowo powinnyśmy sprawdzać opinie o miejscu, w którym chcemy przeprowadzić np. usuwanie celulitu. Nawet źle wykonana depilacja laserowa, poza tym, że będzie nieskuteczna, może narazić nasze zdrowie na szwank. Na szczęście w dobie powszechnego dostępu do sieci sprawdzenie oceny wybranego gabinetu i opis wrażeń dotychczasowych klientek i klientów nie stanowi problemu.

Odsysanie tłuszczu bez odsysania tłuszczu

Prawdę powiedziawszy, redukcja tkanki tłuszczowej w wykonaniu klinik medycyny estetycznej nie ma nic wspólnego z tradycyjnym i bardzo nieprzyjemnym odsysaniem. Tutaj możemy spodziewać się, że nasze ciało zostanie wystawione na działanie pewnych bodźców (popularne są choćby terapie z wykorzystaniem ultradźwięków), które prowadzić będą do tego, że nasz organizm sam zacznie spalać i wydalać komórki tłuszczowe. Ostateczne efekty są zbliżona a, jak widać, droga do ich osiągnięcia zgoła różna. To tylko jeden z wielu przykładów, dość dobrze ukazujący jednak główną różnicę – stopień inwazyjności zabiegów. Trzeba mieć niestety na względzie, że zabiegi medycyny estetycznej nie przynoszą trwałych efektów i trzeba je okresowo powtarzać – to jednak niewielka cena za uniknięcie skalpela.