Nowoczesne protezy, czyli protetyka dla wymagających

Utrata jednego lub kilku zębów u statystycznego Polaka następuje już przed 30 rokiem życia. Dzieje się tak na skutek nieprawidłowej higieny jamy ustnej, ale także chorób czy niedoborów w diecie. Niestety wielu naszych rodaków jak ognia unika również chodzenia do dentysty. Jeżeli jednakże brakuje nawet jednego lub kilku zębów w łuku, należy jak najszybciej skorzystać z usług protetyka.

Współczesne protezy – jakie mają zalety?

Protetyka stomatologiczna przez ostatnich kilkanaście lat bardzo się rozwinęła, w związku z czym jest w stanie zaproponować swoim pacjentom nowoczesne, wygodne i estetyczne rozwiązania. Dzisiejsze protezy są znacznie bardziej komfortowe w noszeniu, ale także swoim wyglądem przypominają zęby naturalne. Niektóre modele nie mają również widocznych zaczepów, dzięki czemu jest to rozwiązanie do zaakceptowania nawet przez młode osoby.

Przede wszystkim ogromnym walorem protez jest ich niska cena. Jeżeli budżet pacjenta jest ograniczony, to właśnie najkorzystniejsze rozwiązanie jakie może zaproponować placówka świadcząca takie usługi jak Protetyka w chorzowie czy innym miejscu kraju.

Jak wygląda proces tworzenia protezy?

Obecnie proces wykonania i dopasowania protezy został udoskonalony, więc nie trzeba się obawiać tego, że odwiedzając protetyka w Katowicach czy gdzieś indziej, wyjdzie się z gabinetu z zębami na pierwszy rzut oka wyglądającymi jak sztuczne. Po zrobieniu odcisku, protetyk z Chorzowa czy Katowic wykona pracę, zaś później stomatolog sprawdzi, czy jest ona dopasowana do jamy ustnej pacjenta.

Jeżeli zęby są za duże czy za małe lub mają nieprawidłowy kolor, ponownie wysyła się je do protetyka w Chorzowie czy Katowicach lub innych miastach, zgodnie z miejscem zamieszkania pacjenta. Dopasowuje się je do tego czasu, aż będą idealne.

O czym trzeba pamiętać nosząc protezę?

Na pewno pacjent otrzyma od firmy świadczącej usługi takie jak protetyka w Katowicach oraz od swego stomatologa wskazówki, które pomogą mu przyzwyczaić się do protezy. Na pewno warto ją nosić przez cały dzień, by mowa stawała się coraz bardziej płynna. Współczesna protetyka stomatologiczna mówi, że nie trzeba wyjmować sztucznych zębów na noc, wystarczy tylko je przed snem umyć i jedynie na ten czas konieczne jest ich wyjęcie, bowiem nie da się tego zrobić dokładnie, jeżeli proteza pozostaje w jamie ustnej.