O zęby zawsze warto dbać

Kiedy jesteśmy jeszcze dziećmi, profilaktyczne wizyty u takiego lekarza jak stomatolog Katowice nfz nie sprawiają nam problemu, bo to rodzice dbają o to, abyśmy mogli cieszyć się pięknym i zadbanym uśmiechem. Z czasem jednak, im starsi jesteśmy tym trudniej jest nam zmotywować się do tego, aby odwiedzić dentystę nfz Katowice. Bo ciągle goni nas czas, a przecież skoro nie boli to nie ma sensu rejestrować wizyty. A przecież – jak w każdej dziedzinie medycyny, także i w przypadku stomatologii Katowice nfz – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dlaczego warto dbać o zdrowie jamy ustnej?

Chociażby z jednej dość prozaicznej przyczyny – aby nie bolało. Najprawdopodobniej w sytuacji, kiedy wcześniej wykryjemy, że z danym zębem coś się dzieje złego – możliwe będzie jego leczenie, które nie powinno być aż tak bolesne. Natomiast w momencie, kiedy zgłaszamy się do dentysty, kiedy już coś się dzieje, zazwyczaj tego bólu nie da się uniknąć, a często też nie da się już nawet uratować samego zęba. Oczywiście, nigdy nie powinniśmy się bać wizyty u takiego lekarza jak dentysta nfz Katowice, gdyż obecnie dostępne są znieczulenia, dzięki którym prowadzone zabiegi nie są już tak bolesne. Podczas wizyty profilaktycznej dentysta nfz Katowice sprawdzi stan naszej jamy ustnej, skontroluje każdy ząb, sprawdzi czy nie ma żadnych ubytków, ewentualnie poinformuje nas o pojawiających się przebarwieniach, a jeśli coś wzbudzi jego zaniepokojenie – będzie mógł na spokojnie wdrożyć odpowiednie leczenie. Podczas takiej wizyty możemy też skontrolować próchnicę naszych zębów, możemy też uzyskać od dentysty nfz Katowice porady, co do wybielania zębów oraz innych zabiegów poprawiających estetykę zębów.

Stomatologia często wiąże się z protetyką Katowice

Stomatolog Katowice nfz to jedno, ale wraz z upływem lat mogą okazać się nam potrzebne także usługi protetyczne. Mniej więcej polega to na wykonaniu częściowej lub całościowej protezy, dzięki której nadal będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem. Protetyka Katowice to taka dziedzina, dzięki której sztuczna szczęka może zostać idealnie dopasowana do konkretnego pacjenta tak, aby była wygodna w codziennym użytkowaniu, nie uciskała i nie powodowała niepotrzebnego bólu, ale i wyglądała jak najbardziej naturalnie. Protetyka Katowice bardzo często połączona jest ze stomatologią i w ramach jednego gabinetu świadczone są usługi zarówno z jednej jak i drugiej dziedziny.