Środki do walki z głodem nikotynowym

Głód nikotynowy to nałóg , którego pozbycie się może być bardzo trudne. Istnieje jednak wiele środków, które mogą pomóc w rzuceniu palenia. Środki te są ogólnodostępne. Prawie każda apteka posiada bogaty ich wybór. Do najpopularniejszych rodzajów środków do walki z głodem nikotynowym należą gumy i plastry nikotynowy, pastylki do ssania oraz tabletki do wkładania pod język.

Gumy nikotynowe swoim wyglądem i sposobem używania nie różnią się niczym od zwykłych gum do żucia. Występują one w dwóch wersjach, mocniejszych o zawartości 4mg nikotyny oraz słabsze o zawartości 2mg. Nikotyna dostaje się do organizmu poprzez błonę śluzową jamy ustnej. Gumy nikotynowe występują w smaku naturalnym lub miętowym.

Innym doustnie stosowanym środkiem do walki z nałogiem są pastylki do ssania. Podobnie jak gumy nikotynowe występuj w wersjach 2 i 4 mg. rodzaj stosowanych tabletek dobierany względem siły uzależnienia. Umieszczona w ustach tabletka rozpuszcza się po ok. 30 minutach.

Podobnym do pastylek do ssania środkiem są tabletki do wkładania pod język. Są one środkiem bardziej dyskretnym z racji ich małego rozmiaru i braku konieczności przemieszczania ich w ustach. Podobnie jak pastylki do ssania tabletki do wkładania pod język rozpuszczają się po ok 30 minutach, a ich dobór zależy od siły uzależnienia. Podobnie jak większość środków do walki nałogiem tabletki podjęzykowe występują w wersjach 2 i 4 mg.

Jednym ze środków walki z nałogiem do zewnętrznego stosowania są plastry nikotynowe. Ich ogromna popularność wynika z braku konieczności pamiętna o ich dawkowaniu. W zależności od rodzaju plastra naklejane są one na 16 lub 24 godziny. Po upłynięciu tego czasu konieczne jest naklejenie nowego plastra. W miarę przebiegu stosowania plastrów nakleja się plastry o coraz słabszej mocy.

Odpowiedni dobór środków walki z nałogiem gwarantuje ich skuteczność. Wybierając je należy brać przede wszystkim stopień uzależnienia jak również wygodę stosowania określonych środków. Warto przed dokonaniem wyboru zgromadzić informacje na temat różnych środków takich jak ich skład czy też dawkowanie. Informacje te można znaleźć na stronach internetowych producentów, w aptekach internetowych lub też w zwykłych aptekach.