Stop cieniom pod oczami

iestety wiele osób boryka się z problemem cieni pod oczami. Sińce w obrębie doliny łez postarzają, sprawiają, że człowiek wygląda na zmęczonego i chorego. Dobrze, że usuwanie cieni pod oczami stało się popularne i każdy gabinet medycyny estetycznej posiada w swojej ofercie przynajmniej kilka rodzajów zabiegów niwelujących ten problem.

Przyczyny pojawiania się cieni pod oczami.

Niestety przyczyn może być wiele. Zazwyczaj powodem jest zmęczenie i niewyspanie. Towarzyszący temu stres i zdenerwowanie dodatkowo potęgują efekt. Nieodpowiednia dieta oraz zaburzona gospodarka hormonalna także mogą mieć wpływ na pojawienie się dużych zasinień pod oczami.
Inną przyczyną jest to, że grubość skóry pod oczami jest dziedziczna, dlatego ci, którzy posiadają ją cienką i wrażliwą będą mieli bardziej widoczne zasinienia.
Niestety cienie pod oczami uwydatniają się wraz z wiekiem. Jest to spowodowane tym, że w skórze zmniejsza się ilość kolagenu, staje się ona cieńsza, ma skłonność do odwodnień, w efekcie czego naczynka krwionośne są bardziej widoczne.

Usuwanie cieni pod oczami różnymi metodami.

Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów pozwalających na skuteczne pozbycie się tego problemu. Są one bezpieczne a efekty utrzymują się zazwyczaj kilkanaście miesięcy.
Najpopularniejszymi metodami usuwania cieni pod oczami są: mezoterapia igłowa, przeszczep własnego tłuszczu, seria zabiegów laserem frakcyjnym czy karboksyterapia.

Najchętniej wybierane zabiegi.

Zdecydowanie najchętniej wybieraną metodą pozwalającą na pozbycie się cieni pod oczami jest mezoterapia igłowa. Jest to zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w skórę pod oczami. Efekt widoczny jest od razu i utrzymuje się minimum rok. Usuwanie cieni pod oczami tą metodą jest całkowicie bezpieczne ponieważ kwas hialuronowy nie powoduje uczuleń .
Innym często wybieranym zabiegiem jest przeszczep tłuszczu. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna. Używane igły są bardzo cienkie i nie powodują powstawania blizn. Przeszczep ten polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca w której występuje ona w nadmiarze, np z brzucha lub ud. Następnie wstrzykuje się ją w skórę pod oczami. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się kilka lat.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki