Stres przed rozmową kwalifikacyjną? Nie daj mu wygrać

Rozmowa kwalifikacyjna jest sytuacją stresującą dla większości osób. Dotyczy to także tych, które są wykształcone i posiadają bogate doświadczenie. Jak walczyć ze stresem, by dobrze wypaść przed nowym pracodawcą?

Pokonaj stres z trenerem

Istnieje wiele sposobów na to, by pozbyć się stresu w czasie rozmowy o pracę. Nie każdy z nich jest jednak skuteczny w przypadku wszystkich osób. O tym, które z rozwiązań jest lepsze w konkretnym przypadku, ciężko zdecydować samodzielnie. Niekiedy zestresowanej osobie wydaje się, że pomogą jej treningi przed lustrem, podczas gdy najlepszą techniką dla niej będzie trenowanie oddechu.

Jeśli samodzielnie podejmowane działania nie przynoszą efektów, warto skorzystać z pomocy trenera. Architekt Kariery podpowie, w jaki sposób dokonać udanej autoprezentacji i jak zrobić doskonałe wrażenie na pracodawcy.

Trening z profesjonalistą dla każdego

Architekci Kariery są w stanie pomóc każdemu. Nawet jeżeli ktoś ma niskie poczucie własnej wartości i jest nieśmiały, może dzięki nim odnieść sukces zawodowy. Praca trenera nie opiera się bowiem jedynie na pokonywaniu stresu i trudności w kontaktach z innymi. Architekt Kariery w kompleksowy sposób pomaga w otrzymaniu wymarzonej posady.

Praca Architekta Kariery zaczyna się od poznania danej osoby oraz sprawdzenia, jakie są jej mocne i słabe strony. Następnie trenuje z nią techniki radzenia sobie z problematycznymi kwestiami i przygotowuje CV oraz list motywacyjny. Choć można poradzić sobie z tymi zadaniami samodzielnie, efekt działań bez pomocy trenera może być nie najlepszy.

Dlaczego warto?

Architekci kariery są profesjonalistami, dzięki czemu ich działania przynoszą świetne efekty. Wystarczy zastanowić się przez chwilę, czy na pewno robi się wszystko dobrze, skoro pomimo kwalifikacji, doświadczenia i częstych rozmów o pracę, wciąż nie otrzymuje się propozycji zatrudnienia. Być może ma się problemy, których nie zauważa się, patrząc jedynie z własnej perspektywy. Często stres lub nienaturalność sytuacji, jaką jest rozmowa kwalifikacyjna, sprawia, że zachowujemy się inaczej niż na co dzień.

Profesjonalny trener osobisty jest w stanie zauważyć problemy i zwrócić na nie uwagę. Dzięki niemu można zapanować nad sztucznymi gestami, nienaturalną mimiką, drżącym głosem czy nerwowym zaciskaniem spoconych dłoni. Dodatkowo można poczuć się pewniej, rozmawiając z obcymi osobami i w ciągu kilku minut sprawić, że spojrzą na nas jak na najlepszych kandydatów na określone stanowisko. Trening z Architektem Kariery sprawi, że kolejna rozmowa o pracę zakończy się sukcesem.