Tradycyjne zabiegi oferowane w SPA

Tradycyjne zabiegi w ośrodkach spa są jednym z najlepszych sposobów na odżywienie organizmu i głęboki relaks. Tradycyjne zabiegi spa są praktykowane od czasów starożytnych, a obecnie zyskują coraz większą popularność. Oto niektóre tradycyjne zabiegi w ofercie ośrodków Medica spa w Warszawie.

Terapia piaskiem

Jednym z popularnych starożytnych zabiegów jest terapia piaskiem. Naukowcy odkryli, że woda gromadząca się w organizmie ludzkim powoduje choroby. Zanurzenie się w gorącym piasku na około dwadzieścia minut uwalnia 3-4 litry potu z organizmu, co pomaga leczyć różne choroby, takie jak zapalenie stawów, zaburzenia tkanek, sezonowe zaburzenia afektywne. Pomaga również obniżyć poziom cholesterolu, wspomóc leczenie impotencji oraz poprawić stan skóry w przypadku łuszczycy. Terapia piaskiem jest popularna wśród europejskich i azjatyckich uzdrowicieli, a także zyskuje popularność w Ameryce. Należy pamiętać, że kąpiel w piasku nie jest zalecana dla pacjentów z chorobami serca, osób cierpiących na nadciśnienie lub żylaki, z powodu wysokiej temperatury piasku, która zwykle wynosi około 45 stopni Celsjusza.

Kąpiel w mleku

Tradycyjna kąpiel używana do wzmacniania piękna przez ponad dekady, używana podobno już przez Kleopatrę. Klient musi zanurzyć się w mleku kozy, owcy lub krowy na co najmniej dwadzieścia minut. Zabieg ten sprawia, że skóra jest całkowicie miękka i czysta. Zaleca się nie płukać skóry po kąpieli w mleku. Aby uzyskać lepsze wyniki, często do procesu dodaje się jogurt lub maślankę, ale niektórzy klienci nie lubią zapachu pozostającego na skórze.

Akupunktura

Akupunktura jest formą tradycyjnej medycyny chińskiej, która istnieje od tysięcy lat. Metoda ta służy promowaniu naturalnego leczenia i poprawy ogólnego funkcjonowania organizmu. Proces jest przeprowadzany przez nakłuwanie igłą określonych punktów na ciele, które stymulują centralny układ nerwowy, który z kolei uwalnia substancje chemiczne w mięśniach, mózgu i rdzeniu kręgowym. Udowodniono, że ta technika poprawia energię i zdolności lecznicze człowieka. Jest całkowicie bezpieczna i bardzo skuteczna w leczeniu problemów emocjonalnych, psychicznych, bólowych i mięśniowych.

Istnieją oczywiście również inne interesujące tradycyjne zabiegi, z których można skorzystać w Medica spa w Warszawie. Warto się nimi zainteresować i bliżej przyjrzeć tym, które mogą zapewnić osiągnięcie efektów, których się pragnie oraz doświadczyć ciekawych przeżyć. Być może wśród nich znajdzie się ten jeden zabieg, który okaże się idealny.