Węglik spiekany – czy warto sprzedawać?

Bardzo wielu przedsiębiorców prowadzących działalność w oparciu o wszelkiego rodzaju maszyny i urządzenia skrawające staje przed dylematem – czy opłaca się zbierać zużyte węgliki spiekane i następnie je odsprzedawać w skupach węglików? Czy tego typu działalność recyklingowa może nam przynieść wymierne korzyści finansowe?

Już na samym początku rozważań na temat recyklingu węglików spiekanych warto wyraźnie podkreślić, że węgliki spiekane to przede wszystkim sam materiał narzędziowy wykorzystywany do produkcji między innymi wszelkiego rodzaju noży skrawających, wierteł oraz frezów. Każdy, kto choć przez chwilę korzystał z tego typu urządzeń doskonale wie, jak często trzeba wymieniać w nich elementy tnące ze względu na ich szybkie zużywanie się przy kontakcie z twardymi materiałami. Z tego też względu w niemal każdym przedsiębiorstwie bazującym na tego typu obróbce, z powodzeniem możemy w ciągu miesiąca uzyskać przynajmniej kilka kilogramów odpadów węglików spiekanych będących po prostu zużytymi elementami tnącymi.

Ile można zyskać w skupie węglika spiekanego?


Skup węglika spiekanego zaoferuje nam przeważnie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za kilogram węglika spiekanego. Wszystko zależy jednak od tego, jaki węglik spiekany będzie przeważał w danych odpadach – im będzie to czystszy i lepszy jakościowo produkt, tym na lepsza cenę w skupie węglika możemy liczyć.

Czy to się opłaca?


Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wystarczy jednak wskazać na to, że nawet kilka kilogramów dobrego jakościowo odpadu węglików spiekanych, które i tak powstaną w naszej firmie – to zysk przeważnie w okolicach kilkuset złotych. Te kilkaset złotych z powodzeniem możemy przekształcić w zmniejszenie kosztów prowadzenia przez nas firmy!

Gdzie znajdziemy skup węglika?


Skup węglika spiekanego odnajdziemy dzisiaj w każdym większym mieście. W takich miastach jak Wrocław, Warszawa czy chociażby Katowice istnieje wiele firm zajmujących się nie tylko skupowaniem odpadów zawierających węgliki spiekane, ale przy większych ilościach oferujących nawet bezpośredni odbiór ich od przedsiębiorcy.

Współtwórcą artykułu jest firma http://www.stellmet.pl/oferta,4,zlom_weglikow_spiekanych prowadząca skup węglika i metali szlachetnych.